TOPLU SMS ile Pazarlamada Yapılmaması Gerekenler

TOPLU SMS ile Pazarlamada Yapılmaması Gerekenler

TOPLU SMS’i kullanıyoruz ancak bazı noktalara dikkat etmezsek, iyi niyetle başladığımız çalışmadan istediğimiz verimi alamıyoruz.

Her şeyde olduğu gibi, SMS ile pazarlamanın da “yapılmaması gerekenler” listesi vardır.

TOPLU SMS ile Pazarlamada Yapılmaması Gerekenler; 

1- Gereksiz, Fazla SMS Göndermek: Müşterileri her şeyden haberdar etmek doğru bir mantık gibi gözükse de; sıklıkla gönderim yapılması algıyı köreltecektir. Müşterileriniz sıkılacaktır. Müşteriye faydalı SMS’lerin gönderilmesi daha etkilidir. Az ve öz, parolamız bu. 

2- Yalnızca SMS’e odaklanmak: SMS’in asıl işlevi, müşterinizle dolaylı yoldan değil, direkt olarak iletişim kurmanızı sağlamaktır. SMS ile kurduğunuz bir bağı, diğer iletişim kanallarıyla desteklerseniz yüksek verim alırsınız. Tek başına SMS üzerinden yürüyen bir iletişim, uzun vadede müşterinizin sizden kopmasına neden olacaktır. 

3- Karışık içerik göndermek: Yalınlık iyidir. Sade, kolay anlaşılır içerikler hazırlayın. İlk maddede bahsettiğimiz gibi, müşterinizi cezbedecek bilgileri kullanın. Kampanyanın yan detaylarını farklı mesajlarda göndermek ne kadar yanlışsa, hepsini aynı mesajda kullanmak da aynıdır. 

4- Yanlış zamanda SMS göndermek: İnsanlar uyurken, dinlenirken ya da yemek yerken SMS göndermeyin. Hemen herkesin yemek saati ve dinlenme saatleri bellidir. Sabah 8, akşam 6 arası en idealidir, yani mesai saatleri. Örnek; Maç saatinde erkek müşterilere SMS göndermenin hiç faydası olmayacaktır. 

TOPLU SMS ile Pazarlamada Yapılmaması Gereken Dört önemli kuraldan bahsettik. İnteraktif SMS halihazırda size etkili bir SMS çalışması için bütün araçları sunuyor. Tek ihtiyacınız, yapmanız ve yapmamanız gerekenlere dikkat etmek, gerisini İnteraktif SMS halleder.

Toplu SMS Paketlerini İncelemek İster Misin?
54 TL'den başlayan fiyatlar ile Toplu SMS Gönder!

Toplu Sms Etiketler: